Domů

Arme Riddere


Arme Riddere

Další název: Jackpot
Režie: Magnus Martens
Titulky: české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné
akční, komedie Norsko

Arme Riddere

English

Sevřený scénář, napsaný režisérem Martensem podle předlohy Joa Nesbøho, diktuje sledu černohumorných eskapád v Jackpotu přímo ztřeštěné tempo. Příběh plný neuvěřitelných zvratů začíná divokou přestřelkou ve striptýzovém baru a dále sleduje policejní vyšetřování prokládané flashbacky Oscara, hlavního svědka i možného podezřelého. Ty dokreslují jeho vlastní verzi toho, jak se ocitl na místě činu, vyděšený, zakrvavený a zavalený mrtvolou mohutné ženy. Oscar dohlíží v jakémsi norském maloměstě poblíž švédských hranic na partičku bývalých trestanců, zaměstnaných v továrně na výrobu umělých vánočních stromků. Jednoho dne si společně s trojicí svěřenců vsadí na fotbalový zápas a navzdory vší pravděpodobnosti vyhrají. Vzhledem k povahám zúčastněných lze však předpokládat, že se výhra nebude dělit rovným dílem a že tovární drtička spolu s pistolí na hřebíky najdou nevšední využití. (MFF Karlovy Vary).
 

Titulky: české (barevné) a anglické

Zdroj fotografií: Nordisk Film | Fotografie v tiskové kvalitě v jednom balíčku zde.
 

English

Terrified, bloody, and gripping a shotgun, Oscar Svendsen wakes up in what used to be a respectable strip joint at Svinesund, on the Norwegian-Swedish border. Scattered around him lie eight corpses, and in front of him stands detective Solør of the National Criminal Investigation Service, pointing his pistol at Oscar.

To Solør the whole scenario seems like an open-and-shut case, even though Oscar persistently asserts his innocence. Somewhat hesitant and timid Oscar starts telling the incredible story of four guys who won the jackpot betting on football, suddenly landing them 1.739.361 kroner smack in their laps. An amount that should prove not to be easily divided by four... (nfi.no)

Subtitles: Czech (colouredand English
 

IMDB ČSFD
Premiéra: prosinec 2011

Arme RiddereArme RiddereArme RiddereArme RiddereArme RiddereArme Riddere

See video

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři