Domů

De unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1


De unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1

Další název: Raná léta: Erik Nietzsche, část 1, The Early Years: Erik Nietzsche Part 1
Režie: Jacob Thuesen
Scénář: Lars von Trier
Titulky: české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné
komedie Dánsko

Natáčení studenského filmu

Erik Nietzsche je inteligentní, ale v mnoha ohledech plachý a nezkušený mladý muž, který věří, že je předurčen stát se filmovým režisérem. Na sklonku sedmdesátých let je přijat do Dánské státní filmové školy, a vstupuje tak do světa nerudných profesorů, podivných spolužáků a nepsaných pravidel.
Pro mladého hrdinu nastává radostné období, které je však zároveň plné úzkosti. Erik si ve filmovém průmyslu čím dál více připadá jako cizinec. Prožívá konflikty s odborovými svazy i vztah se seběvedomou panovačnou ženou, která odmítá závazky. Drama plné komických prvků - břitký obraz nadutého, ale zábavného světa filmu, který se náš mladý hrdina chystá záhy dobýt. [Scénář napsal a role vypravěče se zhostil osobně Erik Nietzsche (Lars von Trier)].

English

Erik Nietzsche is an intelligent but in many ways inexperienced shy young man who is convinced that he wants to be a film director. In the late 1970s, Erik is accepted by the Danish National Film School where he enters a world of angry and unhelpful tutors, weird fellow students and unwritten rules. In this both exhilarating and angst-provoking period for him, Erik feels increasingly like a foreigner in the film industry. Frequently, he is merely an observer of the absurdities that surround him. He encounters trade union disputes, falls in love and experiences self-assured empowered women who refuse to make a commitment. The film is a drama full of comedy - a sharp portrait of a conceited but entertaining world of film which we suspect our dogged young director will eventually conquer with his vision.

 

 

 

 

IMDB ČSFD
Premiéra: 2007

Nietzschův kruhDe unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1Nietzsche De unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1De unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1De unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1

See video

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři