Domů

Det nya landet


Det nya landet

Další název: The New Country, Nová země
Titulky: české titulky bez rozšíření pro neslyšící
drama, komedie Švédsko

Det nya landet

30.10. 2015 - Praha Kino Lucerna Velký sál 20:45    Vstupenky

Původně čtyřdílná televizní minisérie natočená podle scénáře Petere Birrose a Lukase Moodyssona „Nová země“ byla později sestříhána do dvouhodinového filmu. Výsledkem je silný příběh o přátelství a lásce.Vyprávění o 15 letém somálském chlapci Alim, který se setká se 40 letým Íráncem Massoudem, začíná v uprchlickém táboře ve Skåne. Poté, co jsou svědky brutálního vyhoštění, rozhodnou se, že z uprchlického tábora odejdou. Z útěku se stane fantastické putování letním Švédskem. Na cestě se setkají s Louise, bývalou Miss Švédska, která také ztratila půdu pod nohama.
Sledujeme pak dobrodružnou jízdu ve staré zrezivělé mazdě, při které tito tři lidé poznávají Švédsko, Švédy, přistěhovalce, jeden druhého a nakonec i sebe sama v úplně nové perspektivě.

English

A 15 year old Somalian boy meets a 40 year old Iranian man on a refugee camp in Skåne, in the south of Sweden. With the threat of deportation hanging over them they decide to the take their faiths in their own hands and together they go on a journey in the Swedish summer.

IMDB ČSFD
Premiéra: 2000

Det nya landetDet nya landetDet nya landet

See video

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři