Domů

Detektor


Detektor

Režie: Pål Jackman
Scénář: Erlend Loe
Titulky: české titulky bez rozšíření pro neslyšící
komedie Norsko

Srdíčkem všechno začíná

Scénář k filmu vznikl v roce 1997 a jeho autorem je známý norský spisovatel Erlend Loe. Film byl celovečerním debutem režiséra Påla Jackmana a na produkci se podílela dánská společnost Nimbus, která produkovala filmy jako Festen nebo Mifune. Režisér filmu si také zahrál jednu z vedlejších rolí.


Daniel právě vystudoval psychologii a pod vedením staršího kolegy se snaží pomáhát svým klientům. Otce nikdy nepoznal, pravděpodobně zemřel dřív, než se Daniel narodil, ale matka se zoufale snaží uhájit svou pozici v synově životě. Trvá na tom, aby s ní bydlel, i když mu brzy bude 30 let. Kromě úsilí, aby se dostal z matčiny těsné náruče, se Daniel spolu se svým kamarádem Ronnym věnuje svému koníčku, hledání věci pod zemí za pomoci detektoru kovů. Příběh začíná toho dne, kdy Daniel a Ronny najdou šperk s vyrytým jménem „Janne“. Daniel postupně objevuje, že mapa neodpovídá terénu, ať už jde o lásku nebo o jeho vlastní minulost. A odevšud se valí kostlivci.

English

Detector follows the story of newly graduated psychologist Daniel Jor (Mads Ousdal). Daniels father died before he was born, and his mother (Hildegunn Riise) cannot let go of her position in Daniels life. Oblivious to the fact that he is rapidly approaching thirty, she insists he live at home with her. When not trying to escape from his mothers suffocating grip, Daniel and his best friend Ronny (Harald Eia) enjoy their shared hobby - getting under the surface of things with metal detectors. One day, they find a necklace inscribed with the name "Janne", and Daniels life changes direction. Soon, he discovers that the map doesn't quite match the territory, both where love and his own past are concerned. Still waters run deeper than expected.

IMDB ČSFD
Premiéra: 2000

Daniel a RonnyJanneAnte, Laponský soukromý dektiv pátrá po zmizelém farmářiTajemný Danielův klient ze ŠvédskaSatanista Jørgen, další Danielův klient

See video

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři