Domů

Filmy

Premiéry na severu.

Amundsen

Režie: Espen Sandberg
Scénář: Ravn Lanesskog
únor 2019 drama, historický Norsko

How could Roald Amundsen, an unknown man from impoverished Norway, become the greatest polar explorer the world has ever seen? The answer is not just found in one single expedition, but in a dramatic and epic film about the life of a remarkable and fascinating man.

Amundsen dedicated his life to the discovery of new lands. If necessary, he took extreme measures in order to achieve his goals. In turn, he succeeded in his professional life – but paid a very high price as a human being.

Číst dál

Blindsone

Další název: Blind Spot
Režie: Tuva Novotny
Scénář: Tuva Novotny
srpen 2018 drama Norsko


BLIND SPOT is a story about the grey zones in mental illness; the blind spots hard to discover, as experienced by a mother realizing her daughter struggling with far worse issues then she realized.
 

Číst dál

Det som en gang var

Další název: Afterparty
Režie: Patrik Syversen
Scénář: Patrik Syversen
březen 2016 drama Norsko

Výprava do nočního velkoměsta znamená začátek konce jednoho přátelství. Když ser začne rozednívat, nic není jako bylo ještě včera. Marte a Silje jsou nejlepší kamarádky, svobodně a mají těsně před třicítkou. Jsou nadále mladé a slibné? Nebo jenom trochu zoufalé? Naštěstí mají jedna druhou, pití a noc v Oslo. Ale i když jsou nejlepší kamarádky, mohou se odcizit. Je to natrvalo, nebo ještě dokáží postavit most?

Číst dál

En helt vanlig dag på jobben

Další název: Just Another Day at the Office, Úplně obyčejný den v práci
Režie: Terje Rangnes
2010 drama Norsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Føniks

Další název: Phoenix
srpen 2018 drama Norsko

Teeage Jill lives with her rather unstable mother, and has taken parental responsibility for her younger brother, when their father unexpectedly turns up, which leads to joy and expectations.. But then tragedy struck.

Číst dál

Gråtass - Gøy på landet!

Další název: Traktůrek Ferda, Little Grey Fergie - Country Fun!
únor 2016 pro děti a mládež Norsko

Když se do domu vedle statku přistěhuje zvídavý chlapec Gustav, potkává nové úžasné sousedy. To nejúžasnější, co jej mohlo potkat, je však jeho nový nejlepší přítel – malý šedý traktůrek Ferda! Ferda totiž není obyčejný traktor. Díky kouzelné zapalovací svíčce má srdce, a tak dokáže myslet i cítit jako člověk. Společná náklonnost Ferdy a Gustava vůči neposednému kůzlátku Houdinim jim oběma přinese nejedno zábavné dobrodružství. Dělají si totiž zálusk na trofej z velkého festivalu farmářských trhů, kterou chtějí přivést farmáři Gamlefarovi!

Číst dál

Skjelvet

Další název: The Quake
srpen 2018 drama, thriler Norsko

In 1904 an earthquake of magnitude 5.4 on the Richter scale shook Oslo, with an epicenter in the "Oslo Graben" which runs under the Norwegian capital. There are now signs that indicate that we can expect a major future earthquake in Oslo.

Číst dál

Til vi falder

Další název: Until We Fall
duben 2019 drama Dánsko

Louise loved Adam. Adam loved Louise. That is how it used to be. But a child has disappeared. Their child. The police said it was a drowning accident. Yet the truth is that their little boy’s body was never found. Lucas, ten years old. How easy it all would have been if the ocean had taken the trouble to throw up a little-swollen child’s corpse onto the beach. Or if a local with alcohol in his blood and blood on his hands had ploughed him down at full speed. An indescribable pain. No more living, no more happiness, but at least no unanswered questions. Unfortunately, that is not how it is for Adam and Louise.

Číst dál

Vares - Sheriffi

Další název: Vares - The Sheriff
leden 2015 krimi Finsko

Soukromý detektiv Jussi Vares najde dvě těla v odlehlém domě. O rok později je Vares najmout, aby to vyšetřil. Dostane se nebezpečně blízko „Radě“ - tajnému klubu, v jehož čele je „Šerif“. Pro členu Rady lidský život nic neznamená. Identita Šerifa je odhalena - ale půjde za své zločiny před soud? Nebo zůstane bez potrestání?

Číst dál

10 timer til Paradis

Další název: Teddy Bear
Režie: Mads Matthiesen
leden 2012 drama, komedie Dánsko

Třicetiosmiletý kulturista Dennis by opravdu rád našel pravou lásku. Nikdy s nikým nechodil a stále žije se svou matkou na předměstí Kodaně.

Číst dál

10.000 timmar

Režie: Joachim Hedén
Scénář: Joachim Hedén
duben 2014 komedie Švédsko

Třicátník Eric je normální člověk s obyčejnou práci, který vyhraje v loterii. Skončí v práci proto, aby se stal fotbalovým profesionálem, i když vlastně fotbal hrát neumí. Tenhle malý detail Erica netrápí, protože si myslí, že člověk se může stát čímkoliv chce, jen když svému snu věnuje 10 000 hodin tvrdého a cílevědomého tréninku.

Číst dál

Ane Dahl Torp a Laurent Stocker

1001 gram

Další název: 1001 Gramas
Režie: Bent Hamer
Scénář: Bent Hamer
září 2014 drama Norsko

Marie pracuje spolu se svým otcem v metrologickém institutu a dostane za úkol odjet do Paříže, aby prověřila norský etalon jednoho kilogramu. V Paříži se sejdou delegáti z celého světa, mezi nimi i Francouz Pi. Marie a Pi spolu zjistí, že staré tělesné míry jako stopa a loket stále platí a z toho povstane láska. U Marie to vyvolá hodně otázek: Kolik vlastně váží jeden kilogram? Kolik váží jeden život, Mariin život? Nakonec se na váhu dostane i její vlastí míra pro zklamání, smutek a lásku.

Číst dál

13 dager i april

Režie: Helge Hundeide
duben 2013 dokument Norsko

9. dubna 1940 přistáli němečtí vojáci na letišti v Sole. Norské jednotky umístěné ve Stavangeru se je pokusili zastavit. Ve filmu vystupuje deset účastníků bojů, kteří vyprávějí, co se stalo během třinácti dnů bojů.

Číst dál

1944

Scénář: Leo Kunnas
září 2015 drama, historický Finsko

Film vypráví o konci 2. světové války v Estonsku. Od července do listopadu roku 1944, kdy Rudá armáda obsadila poslední zbytek Estonska. Film se soustředí na lidi ve válce, působení války na lidi a na cenu za válku. Ukazuje válku očima estonských vojáků sloužících na obou dvou stranách fronty: v Rudé armádě i v německé armádě.

Číst dál

1944

Další název: 1944: Přinuceni k boji
Režie: Elmo Nüganen
Scénář: Leo Kunnas
leden 2015 drama Estonsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

1:1

Další název: En til en
Scénář: Kim Fupz Aakeson
2006 drama Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Per je těžce zmlácen na cestě domů. Shadi, přítel Perovi sestry začíná mít podezření, že za tím stojí jeho starší bratr.

Číst dál

2 yötä aamuun

Další název: 2 Nights Till Morning
Scénář: Mikko Kuparinen
duben 2016 drama, romantický Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné


Vztah na jednu noc mezi dvěma cizinci v cizí zemi a bez společného jazyka se nečekaně změní, když sopečný prach uzemní všechny lety. 

Číst dál

21 tapaa pilata avioliitto

Další název: 21 Ways to Ruin a Marriage
Scénář: Johanna Vuoksenmaa
únor 2013 komedie Finsko

 Máme někoho, kde se nechce zamilovat. Máme někoho, kdo chce jenom to. Třetí si vzal nesprávnou ženu a další je svobodný. To zakrátko budeme všichni, když začneme používat 21 cest ke zničení manželství.

Číst dál

3 Simoa

Další název: Simo Times Three, 3x Simo
Režie: Teemu Nikki
Scénář: Teemu Nikki, Jani Pösö
září 2012 komedie Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

 Lasse a Simo jsou zloději, kteří operují v Helsinkách. V té samé čtvrti bydlí Eeva, se kterou Simo jednou vyspal. Eeva byla opilá a dokonce si ani nepamatuje Simův obličej, jenom jeho jméno, které dala svému synovi, plodu této noci. Simo si vymyslí ďábelský plán, ve kterém se Lasse vydává za Sima, otce Sima, Eevina syna.

Číst dál

3 ting

Další název: 3 things
Režie: Jens Dahl
Scénář: Jens Dahl
květen 2017 krimi Dánsko

The film is centered in and around a hotel where the police is negotiating the terms of a witness protection deal with Mikael, the prime suspect of a big money deposit robbery and an expert on explosives. In order to agree to the deal Mikael demands three things from the police: that his former girlfriend is brought to him, that the police bring him the contents of a box he has in storage, and that he is served butter chicken from his favourite restaurant. The police, under heavy time pressure to get him to witness the following day, agree.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři