Domů

Filmy

Premiéry na severu.

1:1

Další název: En til en
Scénář: Kim Fupz Aakeson
2006 drama Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Per je těžce zmlácen na cestě domů. Shadi, přítel Perovi sestry začíná mít podezření, že za tím stojí jeho starší bratr.

Číst dál

Forbrydelser

Další název: In Your Hands
2004 drama Dánsko české titulky vhodné i pro neslyšící, jednobarevné

Čerstvá absolventka teologie Anna zastupuje nemocného vězeňského kněze. V ženské části věznice se setkává s Kate, se ženou, která podle slov jiných oplývá nadpřirozenými schopnostmi. Záhy nato Anna zjišťuje, že je těhotná. Díky tomu se odhalí, že Kate ukrývá tajemství, které se stane pro obě dvě osudným.

Číst dál

Trine Dyrholm

Skytten

únor 2013 thriler Dánsko

 Ve volbách zvítězí strana, která kladla důraz na ekologii. Ve vládě najednou provede obrat o 180 stupňů a najednou začne podporovat kontroverzní těžbu ropy v Grónsku. Novinářka Mia Moesgaard přijde na stopu politického skandálu, do kterého je zapletení ministr zahraničí, který těžbu podporuje. Miu kontaktuje geofyzik a bývalý sportovní střelec Rasmus, který ví o případu nové skutečnosti.

Číst dál

Små ulykker

Další název: Drobné nehody
Scénář: Kim Fupz Aakeson
2002 drama Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Drobné nehody můžou způsobit velké škody. Matka tří dětí a oddaná manželka zemře při autonehodě. Nemocniční zřízenec John, který byl 40 let jejím manželem, se sice tváří suverénně, ale pod maskou silného muže tají nejen smutek a zmatek, ale i těžkou srdeční chorobu. Na pohřbu se sejde rodina, jejíž členové se navzájem už dávno odcizili a každý z nich prožívá svoje vlastní drobné či větší nehody.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři