Domů

Filmy

Premiéry na severu.

Arme Riddere

Další název: Jackpot
Režie: Magnus Martens
prosinec 2011 akční, komedie Norsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Neuvěřitelný příběh čtyř mužů, kteří si společně vsadili na fotbalový zápas a nečekaně vyhráli 1.739.361 liber. Jenže ne vše probíhá tak, jak by mělo.

Číst dál

Avain Italiaan

Další název: The Italian Key
Režie: Roosa Karo
Scénář: Roosa Karo
prosinec 2011 historický Finsko

19-letá Cabella nikdy nepoznala svoje rodiče. Po smrti svého opatrovníka odjíždí do Itálie s klíčem, který otvírá starobylou vilu i tajemství její rodiny.

Číst dál

Den sidste rejse

Scénář: Lasse Spang Olsen
prosinec 2011 akční, komedie Dánsko

Jacob Haugaard a Finn Nørbygaard tvořili v 80. letech populární komickou dvojici z Jutska. Spolu natočili i dva úspěšné filmy: Jydekompagniet a Jydekompagniet 3. V tomto filmu hrají sami sebe a ukazuje se, že jejich přátelství není takové, jak se ve filmu zdálo.

Číst dál

Herra Heinämäki ja Leijonatuuliviiri

Další název: Mr Hayhill
prosinec 2011 pro děti a mládež Finsko

Aurora, dívka z města, přijde na vesnici na návštěvu svého příbuzného pana Hayhilla. Jeho soused, pekař Kakelberg se nemá moc dobře – zdá se, že v jeho domě straší a někdo sabotuje jeho pekařské řemeslo. Jednoho večera v pekařově sklepě narazí Aurora na tajemného vetřelce. Aurora a pan Hayhill začnou řešit tajemství pekařova domu.

Číst dál

Hiljaisuus

Další název: Silence, Ticho
Scénář: Esko Salervo
prosinec 2011 drama, historický Finsko

Během druhé světové války bylo Finsko jediným státem, který mrtvé vojáky pohřbíval doma. Mrtví byli soustřeďováni ve shromažďovacích střediscích ležících bezprostředně za frontovou linií, odkud byli dopravováni domů. Film se odehrává v jednom takovém středisku, kde skupina můžu a žen přebývá mezi životem a smrtí. Kde se dotýká nebe a peklo, hrůza a radost, láska a strach.

Číst dál

Min elskede

Další název: My Beloved
prosinec 2011 dokument Norsko

Dokument o jedné rodině, která je poznamená propuknutím Alzheimera.

Číst dál

Någon annanstans i Sverige

Další název: Somewhere Else
Scénář: Hans Gunnarsson
prosinec 2011 drama Švédsko

Podél poklidné silnice kdesi ve Švédsku žije pár lidí, kteří jsou víceméně jako všichni ostatní. Dopadne na ně řetěz nepravděpodobných a katastrofických událostí, který vede k rozpadu a ke změnám. Tragikomický příběh, který vám připadá zároveň známý, i neznámý.

Číst dál

Simon och ekarna

Další název: Simon and the Oaks , Šimon a duby
Režie: Lisa Ohlin
Scénář: Marnie Blok
prosinec 2011 drama, historický Švédsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Film na motivy bestselleru Marianne Fredriksson. Silný epický příběh odehrávající se na pozadí druhé světové války. Pojednává o mladém chlapci, který i přesto, že je vychováván milujícími rodiči, sní o jiném životě.

Číst dál

The Stig-Helmer Story

Režie: Lasse Åberg
Scénář: Lasse Åberg
prosinec 2011 komedie Švédsko

Stig-Helmer Olsson byl hrdinou čtyř švédských komedií v 80. letech. V tomto filmu vypráví o svém mládí v 50. a 60. letech, o příchodu televize a jiných technologií a dalších významných událostech. I o tom, jak potkal svoji životní lásku.

Číst dál

Tysta leken

Další název: The Quiet Game
Režie: Görel Crona
Scénář: Görel Crona
prosinec 2011 drama Švédsko

Tři ženy, které se navzájem vůbec neznají, zdědí dům po ženě, kterou žádná z nich nezná. Setkají se, aby se pokusily pochopit, jak je osud svedl dohromady.

Číst dál

Varasto

Další název: The Storage
Režie: Taru Mäkelä
prosinec 2011 drama, komedie Finsko

Antero Rousku pracuje jako skladník v obchodě s barvami. Se svou prací není spokojen a přivydělává si tím, že načerno prodává zboží ze skladu Jylhäkorpumu. Rouskuova svoboda je ohrožena vztahem s Karitou, prodavačkou ve stejném obchodě. Rousku si chce držet ženy od těla, s výjimkou chvíle, kdy jsou spolu v posteli. Karita se ale rozhodla jinak a smyčka kolem Rouskuova krku se utáhne v okamžiku, kdy mu Karita řekne, že je těhotná.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři