Domů

Filmy

Premiéry na severu.

10 timer til Paradis

Další název: Teddy Bear
Režie: Mads Matthiesen
leden 2012 drama, komedie Dánsko

Třicetiosmiletý kulturista Dennis by opravdu rád našel pravou lásku. Nikdy s nikým nechodil a stále žije se svou matkou na předměstí Kodaně.

Číst dál

3 Simoa

Další název: Simo Times Three, 3x Simo
Režie: Teemu Nikki
Scénář: Teemu Nikki, Jani Pösö
září 2012 komedie Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

 Lasse a Simo jsou zloději, kteří operují v Helsinkách. V té samé čtvrti bydlí Eeva, se kterou Simo jednou vyspal. Eeva byla opilá a dokonce si ani nepamatuje Simův obličej, jenom jeho jméno, které dala svému synovi, plodu této noci. Simo si vymyslí ďábelský plán, ve kterém se Lasse vydává za Sima, otce Sima, Eevina syna.

Číst dál

90 minutter

Režie: Eva Sørhaug
Scénář: Eva Sørhaug
září 2012 drama, thriler Norsko

 Nervy drásající drama o třech lidech na pokraji zhroucení. Sleduje oběti a pachatele půlhodinu předtím, než se stane osudových čin.
Elegatní Johan připravuje báječnou večeři pro svoji ženu, ale přípravy v pozadí vypovídají spíše o Johanových temných úmyslech. Násilnický a opilý Trond drží matku svého dítěte uvězněnou v ložnici. Tady ji soustavně bije a znásilňuje. A nakonec Fred jde navštívit svoji ex-manželku, což má nepříjemné následky pro ní, sousedy i jejich dítě.

Číst dál

Alla är äldre än jag

Další název: Everyone Is Older than I Am
Scénář: Martin Widerberg
listopad 2012 dokument Švédsko

 Zábavný, subjektivní a trochu melancholický dokument o režisérově otci, který není schopen dokončit dokument o svém otci.

Číst dál

Äta sova dö

Další název: Eat Sleep Die
Scénář: Gabriela Pichler
říjen 2012 drama, komedie Švédsko

 Když mladá energická švédská/balkánská muslimka Raša přijde o svojí práci v továrně, stává se součástí systému péče o nezaměstnané. Je sice pevně zakotvena v malém městečku, kde vyrostla, ale tam není žádná práce a vláda žádá, aby se nezaměstnaní na podpoře ucházeli o práci po celém Švédsku.

 

Číst dál

Avalon

Režie: Axel Petersén
Scénář: Axel Petersén
únor 2012 drama Švédsko

Poté, co si odseděl trest domácího vězení s náramkem na noze, přijíždí Janne do Båstadu, kde chce otevřít exkluzivní noční klub a vrátit život do starých zajetých kolejí. Během týdne, ve kterém se odehrává vrcholný tenisový turnaj, dokončuje přípravy, poflakuje se se svojí sestrou Jackie a užívá si života jako nadcházející král klubového života. Ale několik dní před otevřením klubu Janne způsobí nehodu a jeho stále zoufalejší pokusy vyřešit situaci ho více a více stahují ke dnu.

Číst dál

Ávaxtakarfan

srpen 2012 hudební, pro děti a mládež Island

Kostýmní hudební film podle známého stejnojmenného islandského muzikálu pro děti.

Číst dál

Bekas

Režie: Karzan Kader
Scénář: Karzan Kader
listopad 2012 drama Švédsko

 Na počátku 90. let tlačil režim Saddáma Husajna na Kurdské regiony v Iráku. Dva kurdští kluci bez domova uvidí v místním kině Supermana a rozhodnou se utéct do Ameriky. Ale potřebují pár věci, které nemají: pas, peníze a hodně štěstí. Přesto se vydají na cestu za svým americkým snem.

Číst dál

Big Boys Gone Bananas!*

Další název: Banány na pokračování
Režie: Fredrik Gertten
Scénář: Fredrik Gertten
únor 2012 dokument Švédsko

Co je schopna udělat velká firma pro to, aby ochránila svoji značku? Tohle nedávno zažil švédský filmař Fredrik Gertten.

Číst dál

Bitchkram

Další název: Bitch Hug
Režie: Andreas Öhman
říjen 2012 drama Švédsko

 Po ukončení střední školy chce Kristin odjet do New Yorku a psát sloupky svém pobytu do místních novin doma ve Švédsku. Ale kvůli bouřlivé oslavě nestihne svůj let. Místo toho, aby se vrátila domů, schová se v domě uprostřed pustiny ve společnosti podivínské Andrey. Odtud začne psát svůj sloupek z „NY“. Ale realita ji brzo doběhne.

Číst dál

Blondie

Scénář: Jesper Ganslandt
listopad 2012 drama Švédsko

 Tři sestry se vrací domů. Elin opouští svoji práci modelky a kdysi tak oslnivý život v Paříži kvůli oslavě 70. narozenin svojí matky. Lova vzdá svoje studia v Londýně, aby žila doma, dokud se neujasní, co vlastně chce. Katarina začíná ztrácet kontrolu nad svým dvojitým životem manželky a matky dvou dětí a tvrdě pracující lékařskou s milencem. Jejich matka Sigrid připravuje velkou uvítací oslavu na její počest.

Číst dál

Blóðhefnd

Další název: Vendetta
říjen 2012 drama Island

Trausti se po sedmi letech vrací domů. Zjistí, že jeho bratr se zapletl do smrtelně nebezpečného obchodu s bílým masem. Všude okolo obchází smrt a Trausti touží po jediném, po pomstě. Při putováním za spravedlností, potkává mladou ženu jménem Marie, která je ve spojení s gangem. Musí udělat vše, co je v jeho silách, aby zachránil Marii a zároveň pomstil svou rodinu.

Číst dál

Call Girl

listopad 2012 drama, thriler Švédsko

 Štokholm, koniec 70. rokov. Dokonalá ukážka utopickej spoločnosti. Politická neutralita a atómová energia idú ruka v ruke s ženskou nezávislosťou a sexuálnou revolúciou. Ale pod nalešteným povrchom pulzuje rad ďalších túžob. Okolo vládnej budovy lietajú kamene a domovy pre mládež sa stávajú zvodným, trblietavým a špinavým svetom sexuálnych klubov, striptérských show a diskoték, byty slúžia ako nezákonné a výnosné miesta pre rande. Call Girl rozpráva príbeh o tom, ako sa mladá Iris dostáva z dna spoločnosti do bezcitného sveta, kde je možné čokoľvek

Číst dál

Cockpit

Další název: Kokpit, Cockpit
Scénář: Erik Ahrnbom
červenec 2012 komedie Švédsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Komedie o muži, který ze dne na den přichází o vše, práci, manželku i domov. A tak mu nezbývá nic jiného, než se uchýlit k dramatickému řešení, které otřese celým jeho dosavadním životem.

Číst dál

De andre

Další název: Nowhere Home
říjen 2012 dokument Norsko

 18. narozeniny jsou velmi důležitý den. Pro někoho v Norsku to znamená, že se musejí vrátit tam, před čím utekli, a zároveň tím dnem přicházejí o všechna svá práva. Protože v roce 2009 zavadla norská vláda několik opatření pro omezení imigrace. Jedno z nich je, že osamělí neplnoletí žadatelé získají dočasné povolení k pobytu než jim bude 18 let. Ve filmu sledujeme osudy Goliho z Kurdistánu a dvou bratrů z Afganistanu, kteří právě dovršili 18 let a hrozí jim bezprostřední deportace z Norska.

Číst dál

Den skaldede frisør

Další název: Love is All You Need
Režie: Susanne Bier
srpen 2012 komedie Dánsko

Romantická komedie o úžasné nepředvídatelnosti života. Myslíte si, že vše již máte za sebou, nemůže vás nic potkat ani překvapit, ale život sám je plný překvapení, stejně jako tato komedie.

Číst dál

Djúpið

Další název: The Deep
září 2012 drama Island

Film natočený na motivy stejnojmenné divadelní hry Jona Atli Jonassona, která je založena na skutečné události - ztroskotání rybářské lodi.

Číst dál

Dom över död man

Další název: The Last Sentence
Režie: Jan Troell
prosinec 2012 drama, historický Švédsko

Torgny Segerstedt byl švédský novinář a svými kontroverzními názory provokoval vůdce Třetí říše. V Norsku ho považovali za hrdinu, ale švédské úřady měl strach z následků. Měl i bouřlivý soukromý život Na konec musel přijmout následky svého chování. V politice, i ve svém soukromí.

Číst dál

Dunderland

Scénář: Nils J. Nesse
leden 2012 akční Norsko

Laura je začínající divadelní režisérka, jejíž hra má být uvedena v údolí Dunderland, které v minulosti, konkrétně na konci 17. století, bylo místem, kde páchaly zlo čarodějnice, ale také místem, kde byly upáleny. Brzo se ale začínají dít podivné události.

Číst dál

Einn

říjen 2012 SCI-FI Island

 Helgi připravuje svůj první film na základě svého vlastního života a blízkých lidí. Investoři chtějí změny v scénáři, které se postupně projevují i v Helgově životě.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři