Domů

Filmy

Premiéry na severu.

3 Simoa

Další název: Simo Times Three, 3x Simo
Režie: Teemu Nikki
Scénář: Teemu Nikki, Jani Pösö
září 2012 komedie Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

 Lasse a Simo jsou zloději, kteří operují v Helsinkách. V té samé čtvrti bydlí Eeva, se kterou Simo jednou vyspal. Eeva byla opilá a dokonce si ani nepamatuje Simův obličej, jenom jeho jméno, které dala svému synovi, plodu této noci. Simo si vymyslí ďábelský plán, ve kterém se Lasse vydává za Sima, otce Sima, Eevina syna.

Číst dál

90 minutter

Režie: Eva Sørhaug
Scénář: Eva Sørhaug
září 2012 drama, thriler Norsko

 Nervy drásající drama o třech lidech na pokraji zhroucení. Sleduje oběti a pachatele půlhodinu předtím, než se stane osudových čin.
Elegatní Johan připravuje báječnou večeři pro svoji ženu, ale přípravy v pozadí vypovídají spíše o Johanových temných úmyslech. Násilnický a opilý Trond drží matku svého dítěte uvězněnou v ložnici. Tady ji soustavně bije a znásilňuje. A nakonec Fred jde navštívit svoji ex-manželku, což má nepříjemné následky pro ní, sousedy i jejich dítě.

Číst dál

Djúpið

Další název: The Deep
září 2012 drama Island

Film natočený na motivy stejnojmenné divadelní hry Jona Atli Jonassona, která je založena na skutečné události - ztroskotání rybářské lodi.

Číst dál

Flimmer

Další název: Výpadky proudu, Flicker
Režie: Patrik Eklund
Scénář: Patrik Eklund
září 2012 drama, komedie Švédsko

Telefonní společnost UNICOM stojí na pokraji krachu. Ředitel Tord se ji snaží zachránit. Kenneth má odevzdat čtvrtletní výkaz hospodaření, ale počítače se proti němu spikly.. Ani jeho milostný život se nevyvíjí správným směrem. Briggita si léčí arachnofobii. Záhadný výpadek proudu zkomplikuje už tak složitou situaci a změní život všem hlavním hrdinům, zvláště technikům Rolandovi a Jörgenovi, kteří jsou přítomni na místě poruchy.

Číst dál

Flukt

Další název: Escape
Režie: Roar Uthaug
Scénář: Thomas Moldestad
září 2012 akční, historický Norsko

 Deset let po té, co Norsko zdecimovala černá smrt, se jedna chudá rodina vydala na cestu za lepším životem. V pustém horském průsmyku je napadna banda lupičů. 19-letou Signe lupiči odvlekou do svého tábora. Zde Signe brzo zjistí, že jí hrozí osud horší než smrt. Pochopí, že jediným řešením je útěk. Její útěk je brzo objeven a hon začíná.

Číst dál

Frost

Režie: Reynir Lyngdal
Scénář: Jón Atli Jónasson
září 2012 thriler Island

Glacioložka Agla a její partner Gunnar, který je filmařem, se spolu podílí na odhalení záhady, co se stalo se členy vědecké expedice v islandských horách, kteří, zdá se, nevysvětlitelným způsobem zmizeli. V napínavém thrilleru Frost tak oba při odhalování této záhady musí čelit neznámé a smrtonosné síle.

Číst dál

Hamilton 2 - men inte om det gäller din dotter

Režie: Tobias Falk
Scénář: Stefan Thunberg
září 2012 thriler Švédsko

 Další film o agentu švédské tajné služby Carlovi Hamiltonovi, který se snaží zachránit svoji unesenou 7-letou kmotřenku daleko ve vlasti únosců.

Číst dál

Hypnotisören

Další název: Hypnotizér, The Hypnotist
Scénář: Paolo Vacirca
září 2012 drama, krimi, thriler Švédsko

 V rodinném domku je nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Najednou se však věci zkomplikují a všichni se ocitnou ve viru nečekaných událostí. Podle stejnojmenného románu Larse Keplera.

Číst dál

Kapringen

Další název: A Hijacking
Režie: Tobias Lindholm
Scénář: Tobias Lindholm
září 2012 thriler Dánsko

 Obchodní lod MV Rozen se nachází venku na moři v Indickém oceánu, když loď unesou somálští piráti. Na palubě jsou dva dánští námořníci, Mikkel a Jan, kteří jsou spolu s kapitánem a ostatními členy posádky odvlečeni jako rukojmí. Piráti od rejdařství požadují 15 milionů dolarů za loď a posádku. V Dánsku vyjednává ředitel rejdařství a skupina expertů s piráty, aby výkupné co nejvíc snížili, aniž by ohrozili život posádky.

Číst dál

Kuningas Litmanen

Další název: Jari Litmanen, the King
Režie: Arto Koskinen
září 2012 dokument Finsko

 Tento dokument sleduje osudy Jariho Litmanena, velkého fotbalisty a „umělce“, stejně jako dalších lidí v jeho okolí, spoluhráčů a příznivců.

Číst dál

Liv og Ingmar

Režie: Dheeraj Akolkar
září 2012 dokument Norsko

 Dokument o vztahu norské herečky Liv Ullmann a švédského režiséra Ingmara Bergmana, který trval 42 let a 12 filmů.

Číst dál

Maries Krøyer

Režie: Bille August
Scénář: Peter Asmussen
září 2012 historický Dánsko

  Marie Krøyer si vzala velkého dánského malíře P. S. Krøyera. V rozkvětu jejich manželství, když si užívala snadný život a vysoký společenský status, se začala projevovat duševní choroba jejího manžela a jejich sen o společném životě dvou umělců se začal rozpadat a proměňovat se ve frustraci a smutek.

Číst dál

Mer eller mindre mann

Další název: Henrik, The Almost Man
Režie: Martin Lund
Scénář: Martin Lund
září 2012 drama, komedie Norsko

 Navzdory blížícímu se narození prvního potomka dělá všedně vyhlížející třicátník Henrik vše pro to, aby si zachoval iluzi konvencemi nespoutaného mládí.

Číst dál

Palme

září 2012 dokument Švédsko

 Film o Olofu Palmovi, který využívá i soukromé archívy rodiny Palme. Podává portrét jedné z nejkomplexnějších a nejvýmečnějších postav Švédska moderních dnů.

Číst dál

Pojktanten

Další název: Hlemýžďky, She Male Snails
září 2012 dokument Švédsko

Nevšední dokumentární portrét představuje transgenderového umělce a spisovatele Eliho Levéna (nar. 1984).

 

Číst dál

Puhdistus

Další název: Purge, Očista
Režie: Antti Jokinen
září 2012 drama Finsko

 Příběh dvou žen, i přes rozdílné datum narození spojuje společný osud: zrada, zoufalství a strach.

Číst dál

Som du ser meg

Scénář: Dag Johan Haugerud
září 2012 drama, komedie Norsko

 Jedna zdravotní sestra se dostane do konfliktu v práci, protože, když je nejistá, tak se uchýlí k angličtině. Jedna překladatelka ohrozí svoji integritu tím, že se nechá přemluvit, aby přeložila knihu, ve kterou nevěří. Starší žena a její dcera se cítí být ponížené, když jim jejich příbuzný nabídne milión.

Číst dál

Tina & Bettina - The Movie

Režie: Simen Alsvik
Scénář: Espen Enger
září 2012 komedie Norsko

Populární televizní seriál TV2 založený na řadě parodií a skečů, zabývajících se běžnými problémy dospívajících dívek současnosti – móda, plastická chirurgie, šikana, se konečně dočkal svého filmového zpracování. A ani ve filmu tomu není jinak, humornou formou se zde řeší globální sociální problémy.

Číst dál

You & Me forever

Režie: Kasper Munk
Scénář: Kaspar Munk
září 2012 drama Dánsko

 Laura a Christine jsou nejlepší kamarádky. Od nepaměti. Jednoho dne se seznámí se záhadnou a fascinující Marií a jejich přátelství je vystaveno zkoušce. Pro Lauru toto setkání změní svět okolo, i když si myslela, že ho dobře zná. Příběh o přátelích a nepřátelích, zranitelnosti a divokosti, lásce a sexu.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři