Domů

Filmy

Premiéry na severu.

Vares - Sheriffi

Další název: Vares - The Sheriff
leden 2015 krimi Finsko

Soukromý detektiv Jussi Vares najde dvě těla v odlehlém domě. O rok později je Vares najmout, aby to vyšetřil. Dostane se nebezpečně blízko „Radě“ - tajnému klubu, v jehož čele je „Šerif“. Pro členu Rady lidský život nic neznamená. Identita Šerifa je odhalena - ale půjde za své zločiny před soud? Nebo zůstane bez potrestání?

Číst dál

1944

Další název: 1944: Přinuceni k boji
Režie: Elmo Nüganen
Scénář: Leo Kunnas
leden 2015 drama Estonsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Den perfekta stöten

Další název: Mastermind, Jönssonligan - Den perfekta stöten
Režie: Alain Darborg
leden 2015 akční, krimi, komedie Švédsko

Charles-Ingvar Jönsson má plán. Za pomoci šaramantního podvodníka Vanhedena, zkušeného experta na výbušniny Harryho a zručné kasařky Rocky provede dokonalé vloupání.

Číst dál

Nikolaj Coster-Waldau

En chance til

Další název: A Second Chance
Režie: Susanne Bier
leden 2015 drama Dánsko

Detektivové a nejlepší přátelé, Andreas a Simon, vedou hodně odlišné životy. Andreas má ženu a syna, vede usedlý život, Simon po rozvodu tráví většinu volna popíjením ve strip klubu. Ale všechno se změní, když jsou povolání k domácí hádce dvou feťáků. Rutina, ale pak Andreas objeví zanedbaného kojence brečícího hlady. Většinou rozvážný policista je konfrontován se svojí bezmocí a to s ním hluboce otřese. S tím jak Andreas pomalu ztrácí kontrolu, je to najednou neukázněný Simon, který musí vyrovnat rovnováhu mezi dobrem a zlem.

Číst dál

Filip & Fredrik presenterar Trevligt folk

leden 2015 dokument Švédsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Jako první africký stát se Somálsko přihlásilo na mistrovství světa v bandy. Mladí hráči nebydlí v Somálsku, ale v Borlänge v Dalarně. Nikdo z nich ještě nestál na bruslích a mistrovství začíná za šest měsíců. Někdo si myslí, že je to naprosto šílený nápad, ale trenéři týmu to vidí jinak.

Číst dál

Staying Alive

Režie: Charlotte Blom
Scénář: Charlotte Blom
leden 2015 komedie Norsko

Marianne (34) úplně náhodou zjístí, že jí její přítel Håkon podvádí se Fridou, kolegyní, která každý pátek v práci dělá vafle. Za pomoci tipů na pomstu od své nejlepší kamarádky klopýtá Marianne do svého nového života a zjišťuje, že pohodlí se přeceňuje, a že nejdůležitější je užít si život.  

Číst dál

Viikossa aikuiseksi

Další název: Adult Camp
leden 2015 komedie Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Komedie o hrbolaté cestě k osobnímu růstu. Skupina neznámých lidí se rozhodne pro jinou dovolenou v lákavém táboře pro dospělé. Ředitel tábora druhý den zmizí a účastníci jsou ponecháni sami sobě napospas. Možná tábor nenaplní očekávání, ale nikdo ze zúčastněných se nevrátí domů beze změny.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři