Domů

Filmy

Premiéry na severu.

Det som en gang var

Další název: Afterparty
Režie: Patrik Syversen
Scénář: Patrik Syversen
březen 2016 drama Norsko

Výprava do nočního velkoměsta znamená začátek konce jednoho přátelství. Když ser začne rozednívat, nic není jako bylo ještě včera. Marte a Silje jsou nejlepší kamarádky, svobodně a mají těsně před třicítkou. Jsou nadále mladé a slibné? Nebo jenom trochu zoufalé? Naštěstí mají jedna druhou, pití a noc v Oslo. Ale i když jsou nejlepší kamarádky, mohou se odcizit. Je to natrvalo, nebo ještě dokáží postavit most?

Číst dál

Gråtass - Gøy på landet!

Další název: Traktůrek Ferda, Little Grey Fergie - Country Fun!
únor 2016 pro děti a mládež Norsko

Když se do domu vedle statku přistěhuje zvídavý chlapec Gustav, potkává nové úžasné sousedy. To nejúžasnější, co jej mohlo potkat, je však jeho nový nejlepší přítel – malý šedý traktůrek Ferda! Ferda totiž není obyčejný traktor. Díky kouzelné zapalovací svíčce má srdce, a tak dokáže myslet i cítit jako člověk. Společná náklonnost Ferdy a Gustava vůči neposednému kůzlátku Houdinim jim oběma přinese nejedno zábavné dobrodružství. Dělají si totiž zálusk na trofej z velkého festivalu farmářských trhů, kterou chtějí přivést farmáři Gamlefarovi!

Číst dál

2 yötä aamuun

Další název: 2 Nights Till Morning
Scénář: Mikko Kuparinen
duben 2016 drama, romantický Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné


Vztah na jednu noc mezi dvěma cizinci v cizí zemi a bez společného jazyka se nečekaně změní, když sopečný prach uzemní všechny lety. 

Číst dál

37

Režie: Puk Grasten
Scénář: Puk Grasten
listopad 2016 drama, historický Dánsko

The film is inspired by a true story set in 1964, New York, where several neighbours witness the brutal murder and rape of Kitty Genovese and do not intervene. The film peeks into the lives of three disparate families, the lonely neighbour and the doorman. We connect with the neighbours and understand their decisions not to act by following their day-to-day struggles. Inside their apartments the neighbours are dealing with their personal lives and conflicts the same way as they deal with witnessing a murder; if we don’t see, hear or talk about it, then it didn’t happen.

Číst dál

Äkkilähtö

Další název: Off the Map
Režie: Tiina Lymi
Scénář: Nina Laurio, Tiina Lymi
únor 2016 drama Finsko

Roadmovie osamělé ženy, budující svoji kariéru,, a opomíjené dívky ze sousedství, které jedou za dívčinou babičkou na venkov do Kainuu na severu Finska. Setkání tří silných žen různých generací, který se během cesty navzájem najdou a v divočině najdou řešení svých problémů.

Číst dál

Äkkilähtö

Další název: Mimo mapu, En hastig sorti, Off the Map
Režie: Tiina Lymi
únor 2016 drama Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Al Medina

Režie: Omar Shargawi
Scénář: Omar Shargawi
květen 2016 drama Dánsko

Dánský-arabský Yusif přijede se svojí těhotnou manželko do města Medina v mýtické Středním Východě. Yusif sní o harmonickém životě ve vlastni svých předků, ale jeho sen se rychle změní v noční můru. Yusif se zaplete to smrti jednoho chlapce z ulice a je uvězněn. Když Yusif se dostane z vězení, nemá nic a už není ten optimistický muž. Potlouká se v nejtemnějších zákoutích Mediny.

Číst dál

Alena

Režie: Daniel di Grado
srpen 2016 drama, horor, thriler Švédsko

When Alena arrives at her new elite boarding school, Filippa and the other girls start to harass her. But Alena's best friend Josefin won't let her take anymore beating. If she won't strike back, Josefin will do it for her. Hard.

Číst dál

Alma de Sant Pere

Scénář: Jarmo Lampela
listopad 2016 drama Finsko

Alma is a young ambitious woman working in her own small company in Barcelona. She is happy in life but constantly dreams of a bigger project that she could work on together with her friends. A project that would bring in their first million. The opportunity finally arises and they buy an old building with a plan to renovate it into luxury apartments. But how to get rid of old tenants without hurting their feelings and without losing your own morals?

Číst dál

Alt det vakre

Další název: All the Beauty
červen 2016 drama Norsko

Deset let po bouřlivém rozchodu přijede Sarah do letního domu svého bývalého muže Davida. Má mu pomoci se psaním jeho nové divadelní hry. Když se dozví, že je to milostné drama o jejich vztahu, přeje si Sarah, aby to nechal být. Po čtyři roky byli k sobě spoutaní sítí protikladů. V honbě za jiným typem vztahu sabotovali romantiku a překračovali si navzájem hranice. Na chatě si teď Sarah musí neochotně přiznat, že pod chaotickým povrchem je jejich vztah stále pevně ukotven humorem, respektem, nekonečnou něhou a - láskou.

Číst dál

Antboy 3

Režie: Ask Hasselbalch
Scénář: Anders Ølholm
únor 2016 pro děti a mládež Dánsko

Pelle si užívá život se svojí dívkou Idou a dokonce se rozhodne, že pověsí své superhrdinství na hřebík. Ve městě se objeví nový superhrdina a jeho hlavní protivník je náhle propuštěn z vězení. Pelle si myslí, že se něco chystá. Ale o největším protivníkovi nemá ani tušení. 

Číst dál

Anti

Režie: Morten BH
Scénář: Jannik Tai Mosholt
listopad 2016 drama Dánsko

The year is 1991. Simon and his best friend Frede are very busy doing absolutely nothing in a tiny suburban town outside Copenhagen. Simon has always loved to draw  and when he learns about the graffiti culture by chance, and now he sees a chance to accomplish something that will leave a mark on the world. 

Číst dál

Äpärä

Další název: Bastard
Režie: Samppa Batal
říjen 2016 drama Finsko

A fatal collision that follows after two lovers, Simo and Jonna, discover that his mother and her father might have had an affair in the past.

Číst dál

Aumingja Ísland, Sturlungaöld um aldir alda

Další název: Poor Iceland
listopad 2016 dokument Island

When the Icelandic banking system collapsed in 2008, Ari Alexander began to film the events and try to figure out what consequences they would have for Icelandic society. Much of what the crisis threw up seemed to echo a film that his father, Magnús Jónsson, had made about Iceland in 1974 and, on closer examination, also mirrored the civil war that tore Iceland apart in the thirteenth century.

Číst dál

Autumn Lights

Režie: Angad Aulakh
Scénář: Angad Aulakh
listopad 2016 drama Island

Američan David pricestuje pracovne na Island fotiť krajinu. Prenajme si chatu na nádhernom, ľudmi opustenom mieste a popri práci chce upevniť vzťah so svojou priateľkou. Avšak tá ho po týždni opúšťa. David sa rozhodne pár dní ostať a vyčistiť si hlavu. A onedlho spozná tajomný pár, ktorý žije v luxusnom plážovom dome ned'aleko.

Číst dál

Bamse och häxans dotter

Další název: Bamse and the witch's daughter
prosinec 2016 kreslený, pro děti a mládež Švédsko

Croesus Vole finds gold in the beavers' dam. To demolish the dam and get the gold he tricks the witch's daughter Lova to enchant Bamse. With Bamse gone, it's up to the children to help each other to stop Croesus - but to do that they have to be friends.

Číst dál

Barneraneren

Režie: Jon Haukeland
Scénář: Jon Haukeland
říjen 2016 dokument Norsko


15 year old Noah from Oslo is arrested and charged on four accounts of robbery of other children. He is moved away from his childhood friends to Bærum to start anew. The film follows three of 19 accused of these robberies in Oslo 2013.
 

Číst dál

Birkebeinerne

Další název: The Last King
Režie: Nils Gaup
Scénář: Ravn Lanesskog
únor 2016 akční, drama, historický Norsko

V roce 1204 v Norsku panuje občanská válka. Dva muži musí zachránit nemluvně, královo nelegitimní dítě, před jistou záhubou, že ho v mrazu a zimě převezou na lyžích přes hory. Tento útěk změní historii Norska.

Číst dál

Bodom

Režie: Taneli Mustonen
Scénář: Taneli Mustonen
srpen 2016 horor Finsko

Every camper’s worst nightmare came true at Lake Bodom in 1960 when four teenagers were stabbed to death while sleeping in their tent. As the years passed and the case grew cold, the unsolved mystery turned into an urban legend, a creepy campfire story passed from generation to generation. Now, a group of teenagers arrives at the same campsite, hoping to solve the murder by reconstructing it minute by minute.

Číst dál

Børning 2

Režie: Hallvard Bræin
říjen 2016 akční Norsko

After two years in prison for participating in an illegal street race, Roy says no to a new illegal winter race from Bergen to Murmansk in the North of Russia. But then he hears that his daughter will participate with a boyfriend.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři