Domů

Filmy

Premiéry na severu.

Gråtass - Gøy på landet!

Další název: Traktůrek Ferda, Little Grey Fergie - Country Fun!
únor 2016 pro děti a mládež Norsko

Když se do domu vedle statku přistěhuje zvídavý chlapec Gustav, potkává nové úžasné sousedy. To nejúžasnější, co jej mohlo potkat, je však jeho nový nejlepší přítel – malý šedý traktůrek Ferda! Ferda totiž není obyčejný traktor. Díky kouzelné zapalovací svíčce má srdce, a tak dokáže myslet i cítit jako člověk. Společná náklonnost Ferdy a Gustava vůči neposednému kůzlátku Houdinim jim oběma přinese nejedno zábavné dobrodružství. Dělají si totiž zálusk na trofej z velkého festivalu farmářských trhů, kterou chtějí přivést farmáři Gamlefarovi!

Číst dál

Äkkilähtö

Další název: Off the Map
Režie: Tiina Lymi
Scénář: Nina Laurio, Tiina Lymi
únor 2016 drama Finsko

Roadmovie osamělé ženy, budující svoji kariéru,, a opomíjené dívky ze sousedství, které jedou za dívčinou babičkou na venkov do Kainuu na severu Finska. Setkání tří silných žen různých generací, který se během cesty navzájem najdou a v divočině najdou řešení svých problémů.

Číst dál

Äkkilähtö

Další název: Mimo mapu, En hastig sorti, Off the Map
Režie: Tiina Lymi
únor 2016 drama Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Antboy 3

Režie: Ask Hasselbalch
Scénář: Anders Ølholm
únor 2016 pro děti a mládež Dánsko

Pelle si užívá život se svojí dívkou Idou a dokonce se rozhodne, že pověsí své superhrdinství na hřebík. Ve městě se objeví nový superhrdina a jeho hlavní protivník je náhle propuštěn z vězení. Pelle si myslí, že se něco chystá. Ale o největším protivníkovi nemá ani tušení. 

Číst dál

Birkebeinerne

Další název: The Last King
Režie: Nils Gaup
Scénář: Ravn Lanesskog
únor 2016 akční, drama, historický Norsko

V roce 1204 v Norsku panuje občanská válka. Dva muži musí zachránit nemluvně, královo nelegitimní dítě, před jistou záhubou, že ho v mrazu a zimě převezou na lyžích přes hory. Tento útěk změní historii Norska.

Číst dál

Den unge Zlatan

Další název: Becoming Zlatan
únor 2016 dokument Švédsko

Dokument o Zlatanovi Ibrahimovicovi, než se pro celý svět stal  „Ibrou”. Suverénní supertalent z Rosengårdu, stejně charismatický jako geniální, ale navztekaný, každou chvíli mohl na hřišti vybuchnout. Také příběh mladého kluka, který je pod neustálým tlakem. Tvrdý boj na hřišti i mimo něj.

Číst dál

El Clásico

Režie: Halkawt Mustafa
únor 2016 drama Norsko

Dva kurdští bratři, Alan a Shirwan, jedou do Španělska na ubohé čtyřkolce s jediným cílem: setkat se s Cristianem Ronaldem. Bydlí v městečku v Iráku a nikdy nebyli za hranicemi. Alan miluje dceru Jalal, který mu ji ale nechce dát. Jalal je velkým fanouškem Realu Madrid a dokonce udělal speciální boty pro Ronalda. Alan tyto boty ukradne a doufá, že když se mu je podaří předat Ronaldovi, Jalal bude souhlasit s tím, že Alan vezme jeho dceru.

Číst dál

Fyrir framan annað fólk

Další název: In Front of Others
únor 2016 drama, komedie Island

Hubert je introvert, který pracuje v reklamce. Zamiluje se do Hannah a aby ji získal, začne imitovat svého šéfa, velkého samce. To stačí na prolomení ledů, pak to ale získá nečekané konsekvence. 

Číst dál

När molnen skingras

Scénář: Lasse Zackrisson
únor 2016 dokument Švédsko

Dokument o Ulle Billquist, o nejslavnější švédské zpěvačce válečných let, která si ve 38 letech zvala život. I přesto, že byla slavná, o její smrti se ve své době moc nepsalo.

Číst dál

Pojkarna

Další název: Girls Lost
únor 2016 drama Švédsko

Když se nejlepší kamarádky Kim, Momo a Bella napijí šťávy z magické květiny, promění se v kluky a začnou zkoumávat svět samy sebe jako jiné pohlaví.  Požitky a svoboda mužského světa jim nabízí hodně v protikladu se šikanou, kterou často zažívají jako dívky.  Nejprve si svoji nově nabytou svobodu užívají, pak ale Bella a Momo zjistí, že to má i stinné stránky. Kim se stala ale vážně závislou…

Číst dál

Risto Räppääjä ja yöhaukka

Další název: Ricky Rapper and the Nighthawk
Režie: Timo Koivusalo
únor 2016 pro děti a mládež Finsko

Při hledání červů Risto najde poklad a na místo dorazí archeologové. Brzo po nalezení se ztratí drahocenný prsten, zdá se, že ho vzal jestřáb žijící v okolí. Věci se ale komplikují a navíc se Nelly začne chovat divně. Risto se musí proměnit v dobrodruha, který se pustí na lov záhadného jestřába.

Číst dál

Takaisin pintaan

Další název: Diving into the Unknown
Režie: Juan Reina
Scénář: Juan Reina
únor 2016 dokument Finsko

Noční můra se stala skutečností a v Norsku hluboko v jedné jeskyni se utopili dva potápěči. Jeskyně je uzavřena, ale ti, kdo nehody přežili, se rozhodli, že tajně vynesou těla svých mrtvých kamarádů. Během ponoru musí čelit vlastními strachu.

Číst dál

Tappajan näköinen mies

Další název: Look of a Killer
Režie: Lauri Nurkse
únor 2016 drama Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Viktor Kärppä, Ingrijec, který teď žije ve Finsku, nedobrovolně skončí ve středu mocenského boje o vládu v Rusku. Během státní návštěvy Finska hrozí atentát na nového liberálního ruského prezidenta. Ve spolupráci s policistou Teppym Korhonenem a svým bratrem Alekseiem musí Viktor zabránit atentátu.

Číst dál

The Model

Režie: Mads Matthiesen
únor 2016 drama Dánsko

Dánská modelka Emma odjede do Paříže, aby se zde prosadila. Dveře se jí otevřou po setkání s atraktivním fotografem Shane, do kterého se Emma zamiluje. Brzo zjistí, že láska má temné stránky a její sen je ohrožen ze strany Shana, i nečekaně kvůli její temné stránce.

Číst dál

Under pyramiden

Další název: Under the Pyramid
Režie: Axel Petersén
Scénář: Axel Petersén
únor 2016 akční, drama, thriler Švédsko

Otec mladé galeristky Katariny se zúčastní obchodu s kradenými památkami. Je v Egyptě unesen a jeho dcera odjíždí na Blízký Východ, aby našla ztracenou antickou sochu, která má složit jako výkupné za jejího otce.

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři