Domů

Filmy

Premiéry na severu.

2 yötä aamuun

Další název: 2 Nights Till Morning
Scénář: Mikko Kuparinen
duben 2016 drama, romantický Finsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné


Vztah na jednu noc mezi dvěma cizinci v cizí zemi a bez společného jazyka se nečekaně změní, když sopečný prach uzemní všechny lety. 

Číst dál

De standhaftige

Další název: Walk With Me
Režie: Lisa Ohlin
Scénář: Karina Dam
duben 2016 drama Dánsko

Thomas byl ve Afganistanu šlápl na minu a byl těžce raněn. Pilně cvičí, protože doufá, se bude moct brzo vrátit do služby. Ale protože rehabilitace nepostupuje podle něj dostatečně rychle, kývne na nabídku balety Sofie, která do stejné nemocnice chodí navštěvovat svoji tetu, že mu pomůže s rychlejším postupem. Vezme ho do k době divadla a Thomas je fascinován tamním prostředím. A také, přesto, že má snoubenku, začne k Sofii něco cítit.

Číst dál

Der kommer en dag

Další název: The Day Will Come
Scénář: Søren Sveistrup
duben 2016 drama, historický Dánsko

Elmer (10) a Eik (13) se po onemocnění své matky dostanou do dětského domova, kde ředitel vládne tvrdou rukou. Bratři jsou z prostředí tak šokováni, že začnou plánovat svůj útěk.

Číst dál

Flickan, mamman och demonerna

Další název: The Girl, the Mother and the Demons
Režie: Suzanne Osten
duben 2016 thriler Švédsko

V jednom bytě se zamkne Siri, osamělá a psychotická matka, spolu se svojí dcerou Ti. Pak velení převezmou démony. Ti slyší, jak s nimi matka mluví, ale neslyší je, ani nevidí.  Situace se stane vážnější, když démoni převezmou celý Sirin svět. Vlastně životu nebezpečná. Aby přežila, uteče se Ti do své fantazie a rozhodne se, že démony porazí.

Číst dál

Fonko

duben 2016 dokument Švédsko

V současnosti probíhá v Africe velká hudbení revoluce. Kombinace tradičního zvuku a moderní technologie vytváří důležité poselství, pro Afričany, i lidi mimo Afriku. Film nás vezme na cestu přes Dakar, Accru, Lagos a Luandu až do Johannesburgu. Neukazuje jenom místní hudební scénu, ale také místní náladu. Více než dříve, hudba se stala vyjádřením pan-africké identitu a svědectvím o politických a sociálních změnách.

Číst dál

Grand Hotel

Režie: Arild Frölich
Scénář: Megan Gallagher
duben 2016 drama, komedie Norsko

Beznadějný alkoholik Axel Farstad se ubytuje v Grand Hotelu, aby psal. A zemřel. Ale jeho plány jsou narušeny 10 etým klukem s tourettovým syndromem. To jediné, co mají oba dva společné, je neschopnost milovat a to, že oba dva hledají úkryt v tom samém hotelu.

Číst dál

Hotellet

Režie: Kristian Petri
Scénář: Kristian Petri
duben 2016 dokument Švédsko

První hotel byl vytvořen jako ochrana před počasím. Mohli tam odpočívat unavení pocestní. Ale také to bylo místo pohádek a příběhů. Deset let sbíral režisér materiál pro tento film. Jsou tam mrtví i živí hosté. Poslední díl trilogie o cestování.

Číst dál

Huset

Další název: The House
Režie: Reinert Kiil
Scénář: Reinert Kiil
duben 2016 horor Norsko

Duchařský film z 2. světové války. Sledujeme dva německé vojáky s jedním norským, který je jejich zajatec. Skandinávská zima dokáže být chladná a nehostinná, ale naštěstí se objeví dům. To, co nejdříve vypadá jako teplé a klidné útočiště, se změní v ně úplně jiného...

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři