Domů

Filmy

Premiéry na severu.

Ivan a Adam se zbraní v ruce

Adams abler

Další název: Adamova jablka, Adam's Apples
2005 komedie Dánsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Může být pro Ďábla problém, že jeden neonacista upeče jablečný koláč? A ve které knize Bible se vyskytují krokodýli?

Číst dál

Alle for to

Režie: Rasmus Heide
leden 2013 komedie Dánsko

 Pokračování filmu Alle for én. Čtyři přátelé se rozprchli na všechny strany. Martin už není součástí party a Nikolai je podmínečně propuštěn a chce začít nový život. Bratrům Ralfovi a Timovi se povede akce a Nikolai si od nich chce vypůjčit peníze na nový byt, aby tam mohl pozvat svoji novou přítelkyni. Všichni tři jsou ale podvedeni ředitelem banky Lyngem a musí se spojit jako za starých časů.

Číst dál

De Grønne slagtere

Další název: Řezníci, The Green Butchers
2003 drama, komedie Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Svend a Bjarne pracují v malém dánském městečku jako řezníci. Každý den musejí poslouchat urážky od svého šéfa, až se nakonec rozhodnou pro založení vlastního malého krámku.

Číst dál

Den du frygter

Další název: Ten, koho se bojíš
prosinec 2008 drama Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Testování nového léku v probudí v Michaelovi netušené možnosti. Naneštěstí se u tohoto léku objeví výrazné vedlejší účinky a testování je proto zrušeno. Michael se ovšem odmítá vzdát svého nově získaného smyslu pro klid a sebekontrolu, které mu právě tento lék poskytl, a proto se rozhodne v experimentu pokračovat na vlastní pěst.

Číst dál

Den skaldede frisør

Další název: Love is All You Need
Režie: Susanne Bier
srpen 2012 komedie Dánsko

Romantická komedie o úžasné nepředvídatelnosti života. Myslíte si, že vše již máte za sebou, nemůže vás nic potkat ani překvapit, ale život sám je plný překvapení, stejně jako tato komedie.

Číst dál

Jacob

Efter brylluppet

Další název: Po svatbě
Režie: Susanne Bier
2006 drama Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Kvůli finační pomoci pro svůj indický siročinec se Jacob vrací do Dánska na setkání s bohatým sponzorem. Ale jde sponzorovi o pomoc nebo s Jacobem rozehrál nějakou podivnou hru?

Číst dál

Elsker dig for evigt

Další název: Otevřená srdce
Režie: Susanne Bier
2002 drama Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Nehoda změní život dvou párů: dlouholetých manželů a snoubenců plánujících společnou budoucnost.

Číst dál

Nikolaj Coster-Waldau

En chance til

Další název: A Second Chance
Režie: Susanne Bier
leden 2015 drama Dánsko

Detektivové a nejlepší přátelé, Andreas a Simon, vedou hodně odlišné životy. Andreas má ženu a syna, vede usedlý život, Simon po rozvodu tráví většinu volna popíjením ve strip klubu. Ale všechno se změní, když jsou povolání k domácí hádce dvou feťáků. Rutina, ale pak Andreas objeví zanedbaného kojence brečícího hlady. Většinou rozvážný policista je konfrontován se svojí bezmocí a to s ním hluboce otřese. S tím jak Andreas pomalu ztrácí kontrolu, je to najednou neukázněný Simon, který musí vyrovnat rovnováhu mezi dobrem a zlem.

Číst dál

Carl a Dennis

Fukssvansen

Další název: Chop Chop
2001 komedie Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Bláznivá komedie, kde důležitou roli hraje motorová pila.

Číst dál

Grev Axel

Další název: Hrabě Axel, Count Axel
Režie: Søren Fauli
2001 komedie Dánsko české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Hvid nat

Další název: White Night
Režie: Jannik Johansen
2007 drama Dánsko české titulky bez rozšíření pro neslyšící

Psychologické drama o muži, jehož život se drasticky změní, když se stane účastníkem incidentu. Postupně v něm narůstá pocit viny.

Číst dál

Mænd og høns

Další název: Men & Chicken
únor 2015 komedie Dánsko

Dva úplně odlišní bratři, Elias a Gabriel, se nemají moc rádi. Když zemře jejich otec a zjistí, že jsou adoptovaní, tak se rozhodnou se, že se spolu vydají na malý osamělý ostrov, kde žije jejich biologický otec. Zde se k jejich překvapení setkají se svými třemi bratry, kteří zde žijí svůj izolovaný život podle zcela vlastních pravidel. Pět bratrů je okolnostmi donuceno, aby spolu žili a naučili se přijmout, kdo jsou a odkud pocházejí.

Číst dál

Ser du månen, Daniel

Další název: Daniel
srpen 2019 drama Dánsko


The story of one of the most spectacular kidnappings in recent times. The protagonist is the young Danish photojournalist Daniel Rye who was held hostage for 398 days in Syria by the terror organisation Islamic State along with several other foreign nationals including the American journalist James Foley. The film follows Daniel’s struggle to survive in captivity, his friendship with James, and the nightmare of the Rye family back home in Denmark as they try to cope with the fear that they may never see their son alive again. At the centre of this crisis, we find hostage negotiator, Arthur, who plays a pivotal role in securing Daniel’s release.
 

Číst dál

Skagerrak

2003 drama Dánsko české titulky vhodné i pro neslyšící, jednobarevné

Marie přijme nabídku, aby porodila potomka místnímu šlechtici. Po pár měsících ale Marie utíká a skončí ve staré zchátralé garáži v Glasgow se třemi nerudnými chlapíky

Číst dál

Skammerens datter

Další název: The Shamer's Daughter
Režie: Kenneth Kainz
březen 2015 akční, pro děti a mládež Dánsko

Dina zdědila po své matce nadpřirozenou schopnost: dokáže se podívat do duše člověka a přimět ho, aby se styděl za všechny špatné věci, které kdy udělal. Dinina matka je pozvána na knížecí dvůr, aby pomohla nespravedlivě usvědčit pravého dědice knížectví z hrozných vražd, Když to odmítne, je uvězněna. Aby osvobodila svoji matku, musí Dina zjistit pravdu o vraždách a pomoci usednout na trůn pravému dědici. 

Číst dál
CSV

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři