Domů

O nás


Jsme skupinka lidí, kterou spojuje zájem o severské filmy. Naším cílem je jejich zprostředkování českým divákům, neboť si myslíme, že severská kinematografie je svým způsobem jedinečná, ale přesto zde v porovnání s kinematografií jiných zemí stále poněkud méně zastoupená.

Naší hlavní náplní je realizace filmových promítání v různých českých městech. Jedná se většinou o několikadenní přehlídky, ve kterých se snažíme o rovnoměrné zastoupení jednotlivých zemí a zároveň i žánrů. 

Cílem naší činnosti je též umožnit komunitě neslyšících podílet se plnohodnotně na kulturním životě většinové společnosti, a za tím účelem filmy opatřujeme speciálně upravenými titulky.

 

 

 

 

 

Rovněž sledujeme novinky a aktuality ve světě severského filmu, jak premiéry u nás i v zahraničí, tak i premiéry na DVD, zastoupení severské kinematografie na festivalech, ale také severské filmy v týdenních programech našich televizí.  

Pro případné zájemce o promítání také uveřejňujeme na našich stránkách databázi filmů s námi přeloženými titulky do češtiny. Pokud byste měli zájem promítat některé z uvedených filmů, neváhejte nás kontaktovat. Pokusíme se najít řešení.

Severský filmový klub, z.s.
Jagellonská 6
130 00 Praha 3
IČO: 22860291
DIČ: CZ22860291

 

Severský filmový klub:
 

 

 

Lenka Bazinková (ředitelka) Tomáš Bazinek (web admin) 
lenka.bazinkova@sfklub.cz tomas.bazinek@sfklub.cz
tel.: +420 602 802 802  
   

 

 

 

  

 

 

  

  Daniela Mrázová (Norské filmy)  
  daniela.mrazova (at) centrum.cz  
     
     

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři