Domů

Pro neslyšící diváky


Promítejte současné severské filmy s  barevnými titulky upravenými pro neslyšící přímo ve Vaší škole nebo ve Vaší organizaci!

Severský filmový klub se zabývá propagací severských filmů a již několik let několik let upravujeme celou naši produkci i pro české neslyšící diváky. Technologicky zajišťujeme i výrobu barevných titulků. Nechceme pro neslyšící diváky promítat jen v kinech, ale chceme výsledky z archivu naší práce poskytnout i samotným neslyšícím divákům, aby si mohli promítání s vhodnými titulky uspořádat i u sebe v organizaci nebo ve škole.

Jak naše titulky vypadají?

Barevné titulky

  • - Každá důležitá postava má svou barvu titulků
  • - Doplňujeme informace o hlucích a všech informacích, které jsou mimo záběr nebo nejsou neslyšícímu divákovi dostupné
  • - NEdoplňujeme očividně nadbytečné titulky (např. na záběru je veliký detail smějící se postavy zepředu a pod ní se  NEobjeví titulek „smích“.) Plně respektujeme inteligenci našich diváků!
  • - Titulky nezjednodušujeme!

Aktuální nabídka filmů se speciálně upravenými titulky zde.

Jak zorganizovat promítání právě u Vás?

Máte chuť zajistit promítání nějakých severských filmů z našeho archivu i v rámci Vaší školy nebo organizace? Vyberte si film z této databáze a podle parametrů vyhledávání titulků („pro neslyšící“ nebo „barevné“) vyhledejte film, který by se vám líbil. Napište nám a my Vám na DVD dodáme film s titulky. A pak už jenom zajistěte promítání filmu právě u Vás. Tuto službu pro Vás poskytujeme zdarma. Chceme, aby naše práce byla dostupná i pro diváky, kteří švédštinu, norštinu, dánštinu, finštinu a islandštinu neslyší. A naše databáze se postupně rozrůstá. Jsme flexibilní a přivítáme Vaše připomínky k naší práci.

V případě zájmu pište prosím na tamara.kovacova@gmail.com (znakující, možno domluvit videohovor přes Skype nebo ooVoo).

Stejně tak je náš tým schopen barevně otitulkovat jakkýkoliv jiný film! Dejte nám vědět, k jakému filmu byste rádi měli barevné titulky upravené pro neslyšící! Filmy a titulky z našeho archivu neslyšícím divákům poskytujeme ZDARMA! Stejně tak pokud máte tip na severský film, ke kterému byste rádi měli titulky, tak nám dejte vědět. Pokusíme se film zajistit a udělat k němu titulky. Filmy a titulky k jiným (neseverským) filmům „na přání“ poskytujeme za předem domluvenou úhradu.

Těšíme se na zprávy od Vás.

Partnerem projektu je časopis Gong.

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři