Domů

Severské filmové premiéry - listopad 2014

Published in

Stille hjerte

Severské filmové premiéry - listopad 2014


Cirkusdynastiet

Scénář: AndersRiis-Hansen
listopad 2014 dokument Dánsko

Film sleduje cirkus Arena a rodinu Berdino. Mladý Patrik by jednoho dne měl převzít cirkus po svých rodičích. Rodiče jsou rádi, že se Patrick zamiluje do artistky Merrylu, protože to bylo jejich přání. I když pár tvrdě pracuje a jsou z nich hvězdy, které před sebou mají světlou budoucnost, není pro ně snadné unést tíhu rodinné tradice.

Číst dál

Familien Jul

Režie: Rudolf Carsten
Scénář: Carsten Rudolf
listopad 2014 pro děti a mládež Dánsko

Hugo se spřátelí s vánočním skřítkem Pixim, který se nestihne vrátit domů jako ostatní skřítci. Za pomoci svých sourozenců Hugo Pixiho schová až do příštích Vánoc, což ale není jednoduché, protože Pixy divně mluví, provozuje magii a nesvědčí mu letní počasí.

Číst dál

Ghita Nørby a Morten Grunwald

Stille hjerte

Další název: Silent Heart
Režie: Bille August
Scénář: Christian Torpe
listopad 2014 drama Dánsko

Tři generace jedné rodiny se sjely na víkend. Nečeká je ale žádná oslava. Matka Esther je nevyléčitelně nemocná a chce se rozloučit se svojí rodinou. I když její dcery Sanne a Heidi ví o její situaci, s postupem času je to pro ně stálo těžší a těžší přijmout.

Číst dál

Tuulensieppaajat

Další název: Pixadores, Pixadores: sprejeři ze São Paula
Scénář: Amir Escandari
listopad 2014 dokument Dánsko

Pixadores vypráví o skupině čtyř mladíků z favelas v São Paulo. Žijí pro pixação, zvláštní formu street artu. Píší své protestní slogany na výškové budovy. Dostanou překvapivé pozvání na Biennale v Berlíně , kam nakonec vypraví i přesto, že svými díly léta napadali umělecký svět. Jejich cesta vyústí v chaos, ale je to triumf jejich hnutí.

Číst dál

Autolla Nepaliin - Unelmien elokuva

listopad 2014 dokument Finsko

Juha sní o lepším světě. Chce najít způsob, jak pomoci ženám z kasty nedotknutelných. Spolu se svými přáteli se vypraví dodávkou do Nepálu, aby upozornil na jejich problémy.

Číst dál

Ruotsalainen hetki

Další název: Swedish Moment
listopad 2014 komedie Finsko

Kari Lampikallio, populární zpěvák obletovaný ženami, má během cesty na dovolenou jen pár problémů - tělo v kufru a svou žárlivou psychopatickou manželku Sonju. Svolá své staré přátele z kapely, aby mu pomohli, ale ti se zajímají jen o to, aby Kariho život proměnili v ještě větší peklo.

Číst dál

Karsten og Petras vidunderlige jul

listopad 2014 pro děti a mládež Norsko

Karsten a Petra se těší na Vánoce a netrpělivě počítají dny zbývající do Štědrého dne. Když dědeček řekne, že na Vánoce bude na chatě své přítelkyně Esther, musí oba dva kamarádi vytvořit plán, aby ho přiměli tohle rozhodnutí změnit. Proto začnou vytvářet nejlepší vánoční náladu na celém světě.

Číst dál

Remake.me

Režie: Unni Straume
Scénář: Unni Straume
listopad 2014 dokument Norsko

Poetická cesta životem a prací jednoho filmaře, kde mix skutečnosti a fikce vytváří nové a překvapující příběhy.

Číst dál

Verden venter

Scénář: Mariken Halle
listopad 2014 drama Norsko

Tři švédské servírky pracují v létě v jedné restauraci v Oslo. Vezmou vás do světě, kde lidé dělají věci, které nechtějí, a hrají role, aniž vědě, proč je hrají. Starší muži dávají mladších ženám rady o tom, jak vést společnost. Jeden otec dává stále větší a větší dárky. Lidé, kteří mají starosti. Kteří musejí prodat svoje chaty. Jedna budova, která se potápí. Starší žena s videokamerou.

Číst dál

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Další název: A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence, Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě
Režie: Roy Andersson
Scénář: Roy Andersson
listopad 2014 drama, komedie Švédsko

Jako moderní Don Quijote a Sancho Panza, tak Sam a Jonathan, dva cestující prodejci s drobnými cetkami, nás vezmou na kaleidoskopickou toulku lidskými touhami. S panoramatickým výhledem poukazuje holub ze své ptačí perspektivy na lidský stav. Opeřenec je ohromen lidmi – jejich aktivitami, pošetilostmi, pýchami a nervozitou, kterým se snaží porozumět a pochopit je.

Číst dál

Sverrir Gudnason

Flugparken

Další název: Blowfly Park
Režie: Jens Östberg
Scénář: Jens Östberg
listopad 2014 drama Švédsko

Kristian bývalý hokejový talent, vyrostl ve švédském hokejovém prostředí, kde je systematická šikana normální, a jeho život balancuje mezi jeho něžnou tváří učitele ve školce a jeho potlačovanou agresivitou. Když po jednom společném bouřlivém večírku zmizí jeho nejlepší přítel Alex, začne se Kristianův život hroutit. Svým lhaním o tom, co se tehdy přihodilo, a svým iracionálním chováním vzbuzuje dojem, že spíše než o nalezení Alexe mu jde o to, aby byl v blízkosti jeho přítelkyně a dítěte.

Číst dál

Tiden är en dröm del 2

Režie: Jan Lindqvist
Scénář: Jan Lindqvist
listopad 2014 dokument Švédsko

Sleduje Švédsko v éře industrializace v období 1880-1900. V první polovině, v době stagnace, odjel Strindberg a s ním i třetina Švédska do Ameriky. Poté, co byla znárodněny doly v Gällivare, stalo se Švédsko majitelem poloviny světových zásob železné rudy. Během jedné dekády se Švédsko změnilo z rozvojové země na extrémně bohatou. Vznikl národ a nacionalismus, který trval i celé 20. století. Nastal teď jeho konec?

Číst dál

Tjuvarnas jul - Trollkarlens dotter

Další název: The Wizard’s Daughter
listopad 2014 pro děti a mládež Švédsko

Charlie je nalezenec a vyrůstá v rodině kapesního zloděje Kurreho a služky Gerdy. Když se Kurremui a Gerdě narodí jejich vlastní dítě, cítí se Charlie odstrčená. Městečkem projede potulný cirkus a Charlie se setká se záhadným kouzelníkem, který ji ukáže svět magie a dobrodružství. Ale co skrývá za tajemství?

Číst dál

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři