Domů

Severské filmové premiéry - prosinec 2014

Published in

Antboy: Den Røde Furies hævn

Severské filmové premiéry - prosinec 2014


All Inclusive

Režie: Hella Joof
Scénář: Mette Heeno
prosinec 2014 komedie Dánsko

Ditte a její starší sestra Sigrid letí spolu se svojí matkou Lise na Maltu, aby tam oslavily matčinu šedesátku. Od Lise právě odešel její muž, otec děvčat, a obě sestry se nedokážou shodnout, jak ji rozveselit. Dovolená se postupně mění v absurdní drama, kde sestry bojují o matčinu pozornost a náklonnost. Do toho se ještě objeví místní číšník, kterého Ditte najala, aby s matkou flirtoval.  http://www.happyendingfilm.dk/

Číst dál

Antboy: Den Røde Furies hævn

Další název: Antboy: Revenge of The Red Fury
Režie: Ask Hasselbalch
Scénář: Anders Ølholm
prosinec 2014 akční, pro děti a mládež Dánsko

Pokračování filmu o superhrdinovi Antboyovi. Po vítěství na Superblechou je Antboy ještě populárnější a Pelle si užívá život superhrdiny. Je mu třináct let a chce, aby se do něj zamilovala spolužačka Ida, ale Idu se snaží získat i nový spolužák, který se nestydí žádných prostředků. Navíc se na scéně objeví nový superpadouch.  

Číst dál

Eila, Rampe ja Likka

Další název: Baby Girl, Eila and Rampe
prosinec 2014 komedie Finsko

Baby Girl, 30, a básnířka s bakalářským titulem z umění, je  utrápená, kvůli svému vztahu s Pirkkou, relativně chytrým mladíkem. Její rodiče, Eila a Rampe, se snaží jak jen mohou, aby se spřátelili s Pirkkou a s jeho elegantní matkou. Převádění a podvody se stupňují se lžemi a nedorozuměními. A hlavně: proč zubní pasta v toaletní tašce Baby Girl vypadá tak divně?

Číst dál

Nightmare 2 - Painajainen jatkuu

Další název: Nightmare 2
Režie: Marko Äijö
prosinec 2014 horor Finsko

Jiri má bar na ostrově. Pozve si své přátele na víkend plný slunce, moře a zábavy. Ale pak se objeví mrtvola a Peppi si uvědomí, že noční můra neskončila. Někdo po ní zase jde. A tentokrát žízní po ještě více krvi. Ať se Peppi snaží jakkoliv, nemůže zachránit každého.

Číst dál

Päin seinää

Další název: Headfirst
prosinec 2014 komedie Finsko

Černá komedie o svobodné matce, která má problémy se záchvat vzteku a její dospívající dceři, která má neustále problémy ve škole. S další novou školou přichází nový učitel a úder z matčiny minulosti. Film o chybějících zubech, divných přátelích, skrytých snech a dávné lásce. A o zajíci.

Číst dál

CJDG - en film om Carl Johan De Geer

prosinec 2014 dokument Švédsko

Dort nebo šaty od Diora? Na vlajce úd nebo Hitler? Dokument o švédském umělci Carlovi Johanovi De Geer.

Číst dál

Gentlemen

prosinec 2014 drama Švédsko

Spisovatel Klas se zbitý zabarikáduje v bytě excentrického Henryho Morgana ve Stockholmu, kde si pronajímá pokoj. Všechno začalo před rokem, když se Klas setkal s Henrym v boxovacím klubu Evropa a byl vtaženo do jeho neobvyklého světa. Henry, který se nebojácně dělí o svoji milenku s podezřelým obchodníkem Wilhelmem Sternem, který teď bez stopy zmizel a Klas se bojí o svůj život. V zoufalství píše kroniku neobvyklého a fascinujícího života Henry Morgana.

Číst dál

Jojk - Juoigan

Režie: Maj Lis Skaltje
Scénář: Maj Lis Skaltje
prosinec 2014 dokument Švédsko

Jojk, tradiční sámský zpěv,  má nepřerušenou tradicí trvající tisíce let. Je to lidová hudba, hudba chovatelů sobů a rybářů. Ale není bez kontroverzí. Tato hudba byla zakázán pod hrozbou trestu smrti, protože byla považován za hudbu magie. Jaký je důvod, že tato hudba přežila křesťanské misionáře i útlak úřadů? Film také vypráví o Sámech.

Číst dál

Micke & Veronica

Další název: The Last Chance , Love is a Drug
prosinec 2014 komedie Švédsko

Veronika se bezhlavě zamiluje do Mickeho, truhláře, který rekonstruuje její kuchyň v jejích stockholmském bytě. Jejich děti se navzájem nenávidí. Dovolená u moře na chatě bohatých Veroničiných rodičů neprobíhá přesně podle plánu.

Číst dál

Sune i fjällen

prosinec 2014 komedie, pro děti a mládež Švédsko

Co udělá Sune, když zjistí, že jeho milovaná Sophie má jet na hory s pohledným sportovcem Snatosem? Jednu jednoduchou věc: přemluví svoji rodinu, aby tam odjeli taky. I když na to nemají a neumějí lyžovat.

Číst dál

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!
Special thanks to our partners!

 

Finančně podpořili

 

 

Za podpory partnerů

         

 

 

 

Festival pořádá/místa projekcí

     

 
Kino Lucerna

        

 

Mediální partneři